>> 

İEL Sakarya İzci Kulübü

Haberler

Paskalya Kampı '15 Gerçekleştirildi

e-Posta Yazdır PDF

Sakarya İzci Grubu 2015 Paskalya Kampı’nı 22-26 Nisan tarihlerinde Sakarya, Kocaali’de gerçekleştirdi. Organizasyonunda Efe Türkyılmaz, Can Arışan, Irmak Toksöz, Şevval Kademoğlu ve Uraz Yaşar görev aldı. Kamp için Çarşamba akşamı yola çıkıldı ve kamp alanına gece sağanak yağmurla karşılanarak varıldı. Kötü hava koşulu nedeniyle kurulum ertesi güne bırakıldı ve gece çardak altında sadece çadırlar kurularak geçirildi. Ertesi sabah hemen kuruluma başlandı ve güzel bir kahvaltı edildi. Teftişin ardından izcilerimizi keyifli ve renkli bir Pfadilauf bekliyordu. Her durakta farklı farklı oyunlar oynayan izcilerimiz çok keyifli zaman geçirdiler. Bayrak yarışı yapılan parkur durağında obalar birbirlerine karşı mücadele ettiler. Eğlenceli bir günün sonunda yenilen akşam yemeğinde eski liderlerimizden Hakan Soğukpınar, Batuhan Solmaz ve Çağrı Öztürk kampa gelerek sürpriz yapıp herkesi mutlu ettiler. Yemek sonrası şarkılar söylenirken bir yandan hazırlık ve oymak izcileri Lichtspur aktivitesi yaptılar. Kampın ilk günü de keyiflice bitti. Ertesi gün hava çok güzel ve çok sıcaktı. İzcilerimiz de dayanamayıp üstlerindeki katları attılar. Uzun bir teftişten sonra onları hike bekliyordu. Yorucu ama bir o kadar da eğlenceli geçen bir hike’ın sonunda kampta izcileri Can Şef’in spesiyali Dible bekliyordu. Lezzetli bir akşam yemeği sonrası herkes yatıp güzelce uyudu. İlki soğuk ikincisi de sıcak geçen iki günün ardından üçüncü gün hava tam bahar kıvamını buldu ve izciler çok hoş bir sabahla güne başladılar. Teftişten sonra oymaklar aktiviteye çıkarken hazırlıklar da ocakların yaptığı istasyonda izcilik bilgilerini sınadılar ve geliştirdiler. İstasyon ve aktivite sonrası şarkı söylenip Dodgeball ve makyaj istasyonuyla güzel bir ara verildi ve akşama doğru kamp ateşi hazırlıklarına başlandı. Kamp ateşi yakıldı, skeçler oynandı ve şarkılar söylendi. 26 Nisan sabahı izciler, kahvaltı yapıp toplandıktan sonra İstanbul'un yolunu tuttular.

Kampta çekilen fotoğraflara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://picasaweb.google.com/m/viewer#album/108417585737804838347/6143223518041552977

 

Weihnachten Kampı '15 Gerçekleştirildi

e-Posta Yazdır PDF

Weihnachten Kampı bu yıl 23-27 Aralık 2014 tarihleri arasında Düzce' de tesis kampı olarak gerçekleştirildi. Organizasyonda Ayşenur Özcan, Nurcan Zeynep Demirsoy ve Yasemin Mahmutoğlu' nun görev aldığı Weihnachten Kampı için 23 Aralık günü saat 20.00'de Düzce'ye doğru yola çıkıldı. Kamp alanına varıldığında yorgun olan izciler kampa daha güzel bir başlangıç için hemen uyudular. Ertesi sabah kahvaltı ve teftiş ardından obalar, yılın ikinci kampı olduğu için bilgilerini ve tekniklerimi geliştirecek istasyonlara katıldılar. İstasyonların ardından kendilerine verilen kumaşlar, boyalar ve diğer malzemelerle kendi obaları için yaratıcı malzemeler yapmaya koyuldular. Akşam yemeğinin ardından Kedigözü aktivitesine çıkan izciler bu kısa ama eğlenceli aktiviteden sonra saleplerini içip şarkılar söyleyerek keyifli vakit geçirdiler. Uyandıklarında daha güzel güneşli bir gün onları bekliyordu. Kahvaltı ve teftişin ardından obalar tüm gün sürecek bir cinayet soruşturmasına başladılar. Gittikleri duraklarda hem oyunlar oynadılar hem de elde ettikleri puan ve ipuçlarına göre soruşturmayı sürdürdüler. Akşam ise bu puanları kullanıp strateji oyunu oynayarak dünyayı fetheden izciler yorucu bir günün ardından uykuya daldılar. Son gün, sabahtan iz tatbikatına çıkan izciler döndüklerinde obalarıyla görevlerini tamamlamaya ve skeçlerini hazırlamaya koyuldular. Kamp ateşi hazırlıklarını kısa sürede tamamlayan izciler, hem oyunlarla hem skeçlerle her anlamda muhteşem bir kamp ateşiyle kampı bitirdiler. Ertesi sabah dönüş için uzun bir süre otobüs bekleyen izciler bu vakti çaylarını içip sohbet ederek geçirdiler. Döndüklerinde herkesin üzerinde ağır ama tatlı bir yorgunluk vardı...

Kampın fotoğraflarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://picasaweb.google.com/108417585737804838347/2014NoelKampDuzce#6101298315487101922

 

İznik Kampı '14 Gerçekleştirildi

e-Posta Yazdır PDF
Sakarya İzci Grubu'nun "Beklenmedik Bir Kamp" adlı yılın ilk kampı 29 Ekim- 2 Kasım tarihleri arasında Bursa Orhangazi’de gerçekleştirildi. Organizasyonda Mert Bila '16, Batuhan Akçay '17, Meriç Sakarya '17 ve Ezgi Deniz Türkoğlu '18 görev aldı. İzciler 29 Ekim günü öğle saatlerinde okuldan kalkan otobüsle yola çıktılar. Geç saatlere doğru kamp alanına ulaşan izciler zorlu bir gece kurulumu yapıp uyudular. Ertesi gün sabah kahvaltısı ve teftiş sonrasında izcilere istasyon ve Pfadilauf yaptırıldı. Yağmur sebebiyle yaşanan minik aksaklıklarla da izcilerimiz çok güzel mücadele ettiler. Akşam yemeklerini yiyip Singekreis sonrası uyudular. Üçüncü gün kahvaltı ve kısa bir teftiş sonrası hike hazırlıklarına başlandı. Hike sırasında kampta kalan ekip, organizasyon ve liderler çamur nedeniyle sorunlar yaşayan kampı temizlemek için mücadele ettiler. Obalar sorunsuz ve keyifli bir hike geçirdiler. Hike sonrası tüm obalarla, Hoch Jurte kullanılabilir durumda olmadığı için köy kahvesine gidildi, çok eğlenceli ve sıcacık bir Jurtenabend yapıldı. Dördüncü gün kahvaltı ve teftiş sonrasında başta çok zorlu bir İz Tatbikatı’na çıkıldı ve ardından da kamp ateşi hazırlıkları başladı. Yağmurun dinmesi sayesinde kuru bir kampa ateşi geçiren izciler çok eğlenceli skeçleri ile herkese neşe kattılar. Dönüş yine öğlen saatlerinde köy içinden otobüse binilerek yapıldı. Beklenmedik ancak mükemmel bir kamp da bu şekilde sona erdi.
Kampın fotoğraflarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://picasaweb.google.com/108417585737804838347/2014IznikKamp
 

Mezun Kampı '14 Gerçekleştirildi

e-Posta Yazdır PDF

İ.E.L Sakarya İzci Grubu Mezun Kampı'ı 27-31 Ağustos tarihleri arasında Yalova Çınarcık'ta gerçekleştirildi.Organizasyonda Demir Er, Fulya Pekel, Arda Gençgel, Öykü Tok, Zeynep İyigörür ve İrem Özşeker görev aldı.İzciler yaz tatillerinden feragat ederek 27 Ağustos sabahı sabah erkenden marmaray ve feribot kullanarak Yalova yoluna çıktılar.Zor geçen bir yolculuktan sonra kamp alanına ulaşan  izciler hemen kamp alanına gerekli kurulumları yaptılar.Ulaşım sırada çıkan aksaklıklardan dolayı ne yazık ki kampın kurulum akşama kadar sürdü. İlk gün süresince genç izciler yüksek izcilik bilgisine sahip mezun abi ve ablalarıyla tanıştılar. Ertesi gün sabah kahvaltısı ve teftişten sonra  genç izciler Pfadilauf yaptılar. Bu aktivitede izciler türlü türlü oyunlar oynayarak çok eğlenceli vakitler geçirdi. İzciler öğle yemeğinden sonra da obalar halinde çeşitli yarışmalar yaptilar.Güzelce pişirilmiş bir akşam yemeği yenildikten sonra hep beraber kamp şarkıları söylendi. Genç izciler uzun zamandır çok sık çalınmayan kamp şarkılarını da mezun izciler ile birlikte söyleyerek öğrendiler.Sonraki sabah oymak izcileri teftişte, ocak yürüyüşüne çıkacaklarını öğrendiler.Ocak olma yolunda doğru adımlarla ilerleyen oymak izcileri öğle saatlerin zorlu bir yolculuğa çıktılar. Akşam kendi başlarına bir yaylada kalan oymak izcileri sabah erkenden kamp alanına geri dönmek için yola çıktılar. Kamp alanına döndüklerinde onları bir sürü mezun izci bekliyor olacaktı. Daha izciler yorgunluklarını atamadan kamp ateşi hazırlıklarına başladılar.Kamp ateşinde çok güzel ve eğlenceli skeçler oynandı ve şarkılar söylendi. Sabaha kadar süren bu eğlenceden sonra izciler kamp alanını toparladılar ve temizlediler.Daha sonra da İstanbul'a doğru yola çıktılar.

Bir kamp daha böyle güzel anılarlarla sona erdi.

 

Sömestr Kampı '14 Gerçekleştirildi

e-Posta Yazdır PDF

İ.E.L Sakarya İzci Grubu, yılın ikinci kampını 25-29 Ocak tarihleri arasında Silivri'de tesis kampı olarak gerçekleştirdi. Organizasyonda Arda Gençgel, Ayşenur Özcan, Demir Er, Deniz Önder ve İrem Özşeker görev aldı. İzciler Sömestr Tatili'nin ilk günü olan 25 Ocak Cumartesi günü sabah erkenden Silivri'ye doğru yola çıktılar. Kısa süren bir yolculuktan sonra tesise varan izciler, yerleştikten sonra izcilik bilgi ve yeteneklerini geliştirmek için çeşitli istasyonları aldılar. Hemen ardından öğle yemeği yiyen izciler, bazen obalarıyla bazen hep birlikte, aralarında kamp kapısı, komando köprüsü, kule vb. bulunan tesis yapımına geçtiler. Akşam yemeğine kadar tesis yapımıyla ilgilenen izciler, yemekten sonra da bu tesisleri kullanarak yarışmalar yaptılar ve ilk günün böylece bittiğini düşündüler. Ancak bir kaç saat sonra herkes gece tatbikatı için uyandırıldı. Kamp alanının biraz uzağına götürülüp geri gelen izciler, punchlarını içip tekrar uykuya döndüler. Ertesi sabah kahvaltı ve kısa süren bir teftişten sonra izciler, ertesi sabah kamp alanına dönmek üzere çantalarını hazırlayıp kalmalı hike' a çıktılar. Yorucu ancak keyifli geçen kalmalı hike sonrası izcileri tesiste bir sürpriz bekliyordu. Şarkılar söyleyip dinlendikten sonra izciler kendileri için hazırlanan mangal sürpriziyle de öğle yemeklerini yemiş oldular. Öğle yemeğinden sonra oynanan kelime oyunuyla izciler, olimpiyat bilgilerini sınamış oldular. Akşam yemeğinden sonra da devam eden bu oyun izcilerin hem dinlenmelerini hem de tatlı bir rekabet içerisinde yarışmalarını sağladı. Ertesi sabah kahvaltı ve uzun süren bir teftişten sonra izciler, bir kısmı dışarda, bir kısmı içerde oynanan çeşitli oyunlar oynadılar ve obalarına puan kazandırmaya çalıştılar. Akşama doğru başlayan kamp ateşi hazırlıkları sonrası, kamp ateşi yakıldı, skeçler oynandı, şarkılar söylendi. 29 Ocak sabahı izciler, kahvaltı yapıp toplandıktan sonra İstanbul'un yolunu tuttular.

Hava biraz soğukta olsa, birçok lider ve mezunun katılımıyla izciler oldukça keyifli bir kamp geçirdiler. 10. Sınıf izcilerimizin de ocak armalarını aldıkları bu kamp, herkes için ardında keyifli anılar bırakarak sona erdi.

 

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 127

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 133

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 127

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 133

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 127

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 133

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 127

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 133

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 127

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 133

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 127

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 133

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 127

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 133

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 127

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 133

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 127

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 133

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 127

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/qjdmin2qcylw/public_html/templates/ja_sanidineii_light/html/pagination.php on line 133
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Sosyal Ağlarda Sakarya

FacebookTwitterYoutubePicasa

EN SON EKLENEN TEKNİK BİLGİLER


Warning: Creating default object from empty value in /home/qjdmin2qcylw/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/qjdmin2qcylw/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/qjdmin2qcylw/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/qjdmin2qcylw/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/qjdmin2qcylw/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

EN SON EKLENEN GÖRSELLER


Warning: Creating default object from empty value in /home/qjdmin2qcylw/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/qjdmin2qcylw/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/qjdmin2qcylw/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/qjdmin2qcylw/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/qjdmin2qcylw/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109
feed-image Sakarya'nın yeniliklerini RSS 2.0 formatında takip etmek için burayı tıklayınız.