>> 

İEL Sakarya İzci Kulübü

100. Yıl Konferansları 1 - Ali Rıza Bilal

e-Posta Yazdır PDF
Sakarya 100. yılını okulda düzenleyeceği konferanslarla süslüyor!

100. yılımız kapsamında mart ayının devamında ve nisan ayında okulumuzda gerçekleştireceğimiz macera dolu konferanslar sizleri bekliyor.

İlk konferansımızın konuğu 21 Mart Çarşamba günü okulumuzda ağırlayacağımız Ali Rıza Bilal.

Türkiye'nin ilk ve tek profesyonel macera yarış takımı olan "Team Touareg Turk"ü 2002 yılında kuran ve o tarihten beri takımın  kaptanlığını yapan Ali Rıza Bilal, öncesinde yaptığı birçok sporun yanında 18 yıl boyunca kürekçilikle uğraşmış. 9 yıl milli takım kaptanlığı yapmış, yüzlerce kez milli forma giymiş, ayrıca ülkemize dünya şampiyonasında ilk madalya getiren kürekçi ünvanını almıştır(dünya 3.lüğü).

Bilal, Akdeniz oyunlarında yarışıp olimpiyatlara ülkemizden katılan ilk ve tek kürekçi olma ünvanını korumakta(92 Barcelona). Ayrıca Touareg Takımı ve kurucusu Ali Rıza Bilal Türkiyenin ilk Motorsuz Macera yarışını düzenlemiştir.

Türkiye'nin ilk ve tek macera yarışı* takımı olan Team Touareg Turk'ün amaçlarından biri de, Türkiye'deki macera yarışçılarının sayısını arttırmak. Konferansımızda Ali Rıza Bilal bizlerle yurt dışında yarışarak edindiği ve izcilerin ilgisini çekecek nitelikteki "Macera Yarışları"yla ilgili tecrübelerini paylaşacak.

21 Mart Çarşamba günü 13.40-15.00 saatleri arasında Celal Ferdi Gökçay Konferans Salonu'nda ilkini gerçekleştireceğimiz ve sonraki haftalarda sürpriz isimlerle devam edecek olan 100. yıl konferanslarımızda görüşmek dileğiyle...


*Macera Yarışı: Macera yarışı harita ve pusula kullanılarak farklı arazi şekilleri ve lokasyonlarda iki ya da daha fazla spor dalı ile yapılan yön bulma mücadelesi ve serüven yarışıdır. Bu yarışlarda yarışmacılar; orienteering, dağ bisikleti, koşu, yüzme, ip etapları ve kano gibi farklı spor disiplinlerinden oluşan etaplardan geçerek kontrol noktalarını ziyaret ederler.
 

Sosyal Ağlarda Sakarya

FacebookTwitterYoutubePicasa